Szlifierka krawędziowa do obróbki płyt MDF - charakterystyka i zastosowanie

Produkcja mebli drewnianych wiąże się z profesjonalną obróbką materiału. Chodzi przede wszystkim o polerowanie oraz szlifowanie. Bardzo przydatne okazują się w tym celu nowoczesne szlifierki krawędziowe do płyt MDF.

Płyty MDF, powszechnie wykorzystywane w branży meblarskiej, wyróżniają się elastycznością i łatwością obróbki. Płyty szlifuje się po to, aby usunąć z nich wszelkie nierówności, zarysowania i ostre krawędzie. Maszyny do szlifowania mdf, proponowane przez naszą firmę, to urządzenia automatyczne, które pozwalają na dalszą obróbkę materiału już po kilku chwilach. Ich najważniejszym elementem jest szlifujący agregat. Może być sterowany przez pas bezkońcowy lub specjalny falownik. Niektóre szlifierki są wyposażone w dysk albo walec szlifujący. Wszystkie te elementy pozwalają na dobór intensywności, a więc nacisku szlifowania w zależności od rodzaju i grubości płyty MDF.

W szlifierkach krawędziowych operator może wybrać również prędkość przesuwu drewnianego elementu, a także liczbę powtórzeń obróbki. Wiele urządzeń tego typu jest sterowanych komputerowo, co czyni pracę jeszcze bardziej precyzyjną i intuicyjną. Co ciekawe, szlifierki MDF mogą być wyposażone w kilka agregatów.

W jakich pracach wykorzystuje się szlifierki krawędziowe MDF?

Nowoczesne szlifierki krawędziowe MDF znajdują zastosowanie przede wszystkim w branży meblarskiej. Obecnie płyty MDF są najczęściej wybieranym materiałem przez stolarzy. Jest tak dlatego, że są bardzo elastyczne i łatwe w obróbce, dzięki czemu można z nich stworzyć nawet najbardziej wyrafinowane meble. Szlifierkę krawędziową wykorzystuje się do nadania płycie idealnie gładkiej powierzchni. Można nią wygładzić zarówno proste, sześcienne elementy, jak i bardziej skomplikowane, na przykład z uchwytami U.

Szlifierki krawędziowe MDF stosuje się nie tylko w produkcji, ale również renowacji mebli. Precyzyjne szlifowanie najczęściej idzie w parze z polerowaniem, a ostatecznie – malowaniem. Dzięki tym procesom płycie MDF można przywrócić idealną, wolną od drzazg i odprysków strukturę.

Wróć

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 | STYL24.PL Krzysztof Majchrzak, Żeglce 224, 38-458 Chorkówka | Wykonał Piotr Rysz