Szlifierki krawędziowe zaliczają się do grupy narzędzi obrabiających, służących do ostatecznego wykańczania utwardzonych powierzchni, kątów i krawędzi, które zostały uprzednio obrobione innymi metodami. Sprawdzają się zarówno w profesjonalnych zakładach przemysłowych, jak i w przydomowych warsztatach. Warto więc wybrać taki sprzęt, który zagwarantuje bezpieczną i wydajną pracę. O czym należy pamiętać przed zakupem?

Gdzie znajdują zastosowanie szlifierki krawędziowe?

Tego rodzaju narzędzia wykorzystywane są głównie do obróbki materiałów szklanych, drewnianych oraz metalowych. Jak sama nazwa wskazuje, doskonale sprawdzają się przy szlifowaniu wszelkich kątów oraz krawędzi, nadając im preferowany kształt i strukturę. Efekty te uzyskuje się dzięki bogatym opcjom i funkcjom regulacyjnym, które w zauważalny sposób poprawiają komfort pracy i wpływają na szybkość jej wykonywania. 

Bez względu na typ obrabianej powierzchni (prosta, skośna, wygięta) szlifierki krawędziowe sprawdzą się doskonale w wygładzaniu określonych elementów – zarówno przy profesjonalnej obróbce, jak i w trakcie prac amatorskich. Przystosowane są również do płyt MDF. Praca szlifierki opiera się na wykonywaniu pionowych ruchów przez specjalistyczny pas z dociskiem trzewika, z użyciem siłownika pneumatycznego. Jako że urządzenie działa dzięki silnikowi, możliwe jest efektywne zarządzanie jego pracą poprzez określenie mocy i obrotów.

Popularność szlifierek krawędziowych

Krawędziowe szlifierki cieszą się coraz większym uznaniem i popularnością w wielu zakładach przemysłowych. Są w stanie znacząco wspomóc wydajność pracy. Pozwalają ponadto na zwiększenie mocy przerobowych (dzięki automatyzacji wielu procesów) przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich standardów bezpieczeństwa.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 | STYL24.PL Krzysztof Majchrzak, Żeglce 224, 38-458 Chorkówka | Wykonał Piotr Rysz