Stolarz to zawód, który cieszy się niesłabnącą renomą. Choć obecnie w wielu marketach budowlanych znaleźć można gotowe kuchnie modułowe, spora liczba osób kupujących bądź remontujących mieszkanie decyduje się na meble kuchenne na wymiar. Wśród szaf nadal wiodą prym funkcjonalne i przestrzenne zabudowy. Zakłady stolarskie mają pełne ręce roboty, dlatego też stale wzbogacają swoje warsztaty o maszyny ułatwiające i przyspieszające pracę. Należą do nich między innymi polerki automatyczne.

Zastosowanie polerki automatycznej do płyt MDF

Tytułowa polerka automatyczna, jak sama nazwa wskazuje, służy do polerowania płyt MDF, z których powstaną meble. Dzięki czynności, jaką jest polerowanie, elementy meblowe będą posiadały nie tylko schludną i gładką powierzchnię, ale także estetyczne wykończenie w połysku. Przemysł drzewny to niezwykle pracochłonna dziedzina, dlatego też inwestycja w polerkę automatyczną ma zdecydowany wpływ na poprawę jakości świadczonych usług poprzez skrócenie czasu oczekiwania na gotowe wyroby stolarskie.

Polerka automatyczna do płyt MDF – charakterystyka

Nowoczesne polerki automatyczne do płyt MDF charakteryzują się przede wszystkim wysokim stopniem zautomatyzowania. Przy użyciu specjalnego panelu do kierowania można określić prędkość, liczbę przejazdów lub też liczbę obrotów w danym cyklu polerskim.

Obecnie maszyny polerskie cechują się także wysoką wydajnością. Może ona sięgać nawet 10 m2 na godzinę. To bardzo dobra wiadomość dla stale rozwijających się zakładów stolarskich. Radykalnie zmniejsza się bowiem długość procesu polerowania. Dzięki takiemu przyspieszeniu możliwe jest znacznie zwiększenie nakładów produkcyjnych.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 | STYL24.PL Krzysztof Majchrzak, Żeglce 224, 38-458 Chorkówka | Wykonał Piotr Rysz