W branży stolarskiej, jak w każdej dziedzinie produkcji, w której wykorzystuje się przede wszystkim pracę rąk, znaleźć można różne ciekawe narzędzia i maszyny. Jednym z urządzeń, bez którego nie może obejść się żaden profesjonalny zakład stolarski, jest regał lakierniczy. To element wyposażenia warsztatu, które zdecydowanie ułatwia pracę cieśli, a dodatkowo wpływa na bezpieczeństwo tworzonego wyposażenia domu. Do czego można wykorzystać regały lakiernicze?

Regały lakiernicze do frontów meblowych

Duże regały lakiernicze przeznaczone są przede wszystkim do składowania tzw. elementów dłużycowych. Należą do nich choćby fronty meblowe. Istnieje bowiem realne ryzyko, że stykające się ze sobą fronty, które wykonane są z płyt meblowych czy też prawdziwego drewna, mogą ulec zniszczeniu.

Regały lakiernicze mogą także służyć do składowania arkuszy blachy, prętów czy rur. Do regałów można dokupić akcesoria uzupełniające, takie jak szyny, półki czy daszki (tu: regały zewnętrzne).

Regał lakierniczy na zamówienie

Przy wyborze regałów lakierniczych należy pamiętać o tym, aby były one w pełni bezpieczne dla frontów i płyt meblowych, które będą miały z nimi kontakt. Dlatego też warto zwrócić uwagę na to, czy wybrany regał posiada niezbędne zabezpieczenia, które pozwolą na zapobieganie zniszczeniu drewnianych i płytowych elementów meblowych. Zabezpieczeniem takim może być na przykład gumowy wąż, którym wykończone są metalowe rurki tworzące szkielet regałów lakierniczych.

Warto zapoznać się z ofertą firm, które zajmują się produkcją regałów lakierniczych. Niektóre z nich oferują stworzenie regału dostosowanego do potrzeb klienta indywidualnego. Dzięki temu możliwe jest zaprojektowanie takiego regału lakierniczego, który będzie odpowiadał preferencjom stolarza. Regał będzie także dopasowany do mebli, jakie są przez niego wytwarzane.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 | STYL24.PL Krzysztof Majchrzak, Żeglce 224, 38-458 Chorkówka | Wykonał Piotr Rysz